Náš areál

V našem areálu jsou rozlehlé pastviny pro naše koně, písková jízdárna, zookoutek, terapeutický včelí domek a senzomotorické hřiště. Jako zázemí nám slouží dřevěná maringotka s kuchyňkou a terapeutickou multismyslovou místností snoezelen. Zázemím Lesního klubu Jupiter je pravá mongolská jurta.

Na setkání s vámi se těší zvířátka z našeho zookoutku – potkat zde můžete ovečky, kozy, králíčky, slepice a morčátka. V zookoutku je instalován automat na krmivo, kterým lze zvířátka krmit. Nekrmte je prosím ničím jiným.

Senzomotorické hřiště

V našem areálu je pro všechny malé návštěvníky volně přístupné senzomotorické hřiště. Rádi na něm uvidíme jak klienty hiporehabilitací, tak náhodné kolemjdoucí. Rodiče s dětmi zde mohou cíleně prohlubovat dovednosti, které jsou stimulovány při hiporehabilitaci, nebo si jen tak pohrát. 

Vstup je zdarma, za příspěvek na údržbu a rozvoj hřiště však budeme velmi rádi. Pokud nám chcete pomoci v rozvoji, můžete poslat příspěvek na účet 2600980996/2010.  

Bosý chodníček

Bosá chůze po různorodém povrchu stimuluje akupresurní body, nervovou soustavu, krevní oběh i imunitní systém. Chodníček je také skvělou pomůckou pro rozvoj hmatového vnímání a rovnováhy.

Kladina

Pohyb po vyvýšené kladině stimuluje rovnováhu, motoriku i smyslové vnímání.

Xylofon

Posiluje sluchové vnímání, cit pro rytmus, zlepšuje jemnou motoriku a koordinaci oko-ruka.

Deska pro rozvoj jemné motoriky

Hra s deskou pomáhá rozvíjet jemnou motoriku, koordinaci oko ruka, samostatné uvažování i taktilní vnímání. Najdete na ní prvky na rozvoj všech smyslů i kognitivních funkcí.

Hřiště bylo vybudováno z výtěžku z benefičního festivalu Šlinc fest 2020. Děkujeme ŠLINC RECORDS za pomoc.

Podpoříte nás?

Budeme rádi za jakýkoli příspěvek na číslo účtu: 2600980996/2010 . Potvrzení o daru neziskové organizaci zašleme na vyžádaní emailem info@hipojupiter.cz
Jak vás mohu podpořit?