Náš areál

součástí našeho areálu jsou rozlehlé pastviny pro naše koně, písková jízdárna, zookoutek, terapeutický včelí domek, dětské hřiště, jurta ve které sídlí Lesní klub Jupiter a dvě maringotky.

Jako zázemí nám slouží dřevěná maringotka s kuchyňkou a terapeutickou multismyslovou místností snoezelen. Zázemím Lesního klubu Jupiter je pravá mongolská jurta.

Na setkání s vámi se těší zvířátka z našeho zookoutku – potkat zde mžete ovečky, kozy, králíčky, slepice a morčátka. V zookoutku je instalován automat na krmivo, kterým lze zvířátka krmit. KRMENÍ ZVÍŘAT jiným krmivem je přísně ZAKÁZÁNO.

Co u nás můžete vidět ?

Senzomotorické hřiště

Pro návštěvníky je v našem areálu volně přístupné senzomotorické dětské hřiště.

Na našem hřišti vítáme jak klienty hiporehabilitací, tak náhodné kolemjdoucí. Rodiče s dětmi zde mohou cíleně prohlubovat dovednosti, které jsou stimulovány při hiporehabilitaci, nebo si jen tak pohrát ? 

Vstup je zdarma, uvítáme ovšem příspěvek na údržbu a rozvoj hřiště. Ten můžete zaslat na naše číslo účtu:  2600980996/2010 

Bosý chodníček

K čemu jsem dobrý? 
Při bosé chůzi po různém povrchu stimulujeme akupresurní body, nervovou soustavu, krevní oběh i imunitní systém. Jsem skvělou pomůckou pro rozvoj hmatového vnímání a rovnováhy.

Doporučené aktivity: 
Bosá chůze popředu i pozadu, bosá chůze poslepu, bosá chůze s roztaženýma rukama, lezení po čtyřech…

Kladina

K čemu jsem dobrá?
Stimuluji rovnováhu, motoriku a smyslové vnímání.

Doporučené aktivity: 
Chůze popředu i pozadu, chůze slepičím krokem, chůze poslepu, lezení po čtyřech, plazení se jako had, chůze s rozpřaženýma rukama, každý druhý krok tlesknout…

Xylofon

K čemu jsem dobrý? 
Posiluji sluchové vnímání, cit pro rytmus, zlepšuji jemnou motoriku a koordinaci oko-ruka.

Doporučené aktivity: 
Vezmi paličku a zahraj na mě, maminka může říkat na kolikátou ,,klávesu“ mám zahrát, kolikrát do ní praštit, atd…

Deska pro rozvoj jemné motoriky

K čemu jsem dobrá? 
Jsem vhodná k rozvoji jemné motoriky, koordinaci oko ruka, samostatnému uvažování a k rozvoji taktilního vnímání. Najdete na mně prvky na rozvoj všech smyslů i kognitivních funkcí.

Doporučené aktivity: 
Co tě jen napadne, jen mě prosím nenič, bolí mě to!

Hřiště bylo vybudováno za výtěžek z benefičního festivalu Šlinc fest 2020

Děkujeme ŠLINC RECORDS!

Podpoříte nás?

Budeme rádi za jakýkoli příspěvek na číslo účtu: 2600980996/2010 . Potvrzení o daru neziskové organizaci zašleme na vyžádaní emailem info@hipojupiter.cz
Jak vás mohu podpořit?