Apiterapie

Apidomek je technicky vzato včelnice, která umožňuje lidem stát se součístí včelstva aniž by byli v přímém kontaktu se včelami. Jedná se o dřevěný domek s lůžkem, pod kterým jsou umístěna včelstva. Domek jako takový je však včelotěsný, takže se nemusíte bát, že vás z relaxace či spánku vyruší nechtěné žihadlo.

Terapeutické přínosy apidomku jsou

  • úlový vzduch – obsahuje výpary z úlu s obsahem propolisu, mateří kašičky, medu, pylu a silic. Jedná se tedy o přirozeně dezinfikovaný vzduch jehož inhalace pomáhá při bronchitidách, astmatu, alergiím, chronickým onemocněním plic, oslabení imunitního systému, infekcích dýchacích cest ale i při stresu a depresích
  • mikrovibrace včel – Organizmus včely obsahuje až milion krystalů magnetitu, vytváří magnetické pole a přenáší elektrostatický náboj. Každé včelstvo tak vykazuje nějakou hodnotu elektrického náboje a víření vzduchu způsobené křídly včel rozptyluje elektrické částice do okolí. Ty působí na vodu (jak v těle lidí i zvířat, tak například i na vodu v lahvi) tou měrou, že mění charakter mezimolekulárních vazeb a tudíž způsobuje např. snížení glykemie, zlepšení zažívacích potíží a kožních problémů a jiné. Biopole včel, je identické s lidským tělem, tudíž reaguje s biologickým polem člověka. To znamená, že včely mohou pomoci k odstranění poruchy v elektromagnetickém poli člověka. Jedná se o normalizaci krevního tlaku, činnosti mozku a srdce, uvolňuje křeče a zlepšuje svalový tonus. 
  • infrečervené teplo – Že včely vyzařují infračervené teplo je známé. Působení včelího infračerveného tepla na lidský organizmus je ale ještě stále málo prozkoumané. Obecně lze říci, že infračervené záření má pozitivní vliv na imunitní soustavu, snižuje krevní tlak, ulevuje od bolesti podporou produkce neurotransmiterů, nemá nežádoucí účinky. 

Texty byly převzaty s laskavým svolením z Včelařství Kunvald

Ceník:

Pobyt v apidomku 60 min …………..300 kč

Permanentka 6x60min …………. 1500 kč

Podpoříte nás?

Budeme rádi za jakýkoli příspěvek na číslo účtu: 2600980996/2010 . Potvrzení o daru neziskové organizaci zašleme na vyžádaní emailem info@hipojupiter.cz
Jak vás mohu podpořit?