O klubu

Hiporehabilitační středisko funguje v tomto místě již 7 let. Za tu dobu tu ke koním přibyla spousta zvířat, lidí a taky různých staveb a stavbiček. 

Nadešel čas pozvat malé dobrodruhy mezi nás a nabídnout Vám dvou/tří či pětidenní docházku pro děti 2-6 let se zázemím ve vytápěné mongolské jurtě.

Přihlaste své dítě k nám, pokud si přejete, aby zažívalo:

·       Pobyt na čerstvém vzduchu brdských lesů… …protože kvalita ovzduší je důležitá pro spokojené fungování celého těla – jak malého, tak velkého.

·   Dostatek pohybu… …ke kterému děti přirozeně vede samotné prostředí plné podnětů.

·   Svobodu v rámci hranic… …protože svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého.

·   Respektující přístup… …neboť jsou-li respektovány děti již od malička, stává se pro ně taková komunikace normou

·       Program plný přirozeného učení zkušeností… …neboť co si děti samy zažijí, v nich zůstává celý život.

Je možné docházet do klubu pouze některé dny v týdnu?

Pro děti je velmi důležitá určitá posloupnost dění, režim, rituály. Pomáhá jim to orientovat se v tom, co je čeká a jak zhruba bude jejich den vypadat. Praxe ukazuje, že tato předvídatelnost má velký vliv na pohodu jak jednotlivce, tak celé skupiny, proto možnosti docházky pro školní rok 2023/24 jsou následující.

DvoudenníČtvrtek, pátek
TřídenníPondělí, úterý, středa
PětidenníPondělí - pátek

Není tedy možné dny kombinovat. V takovémto režimu si každé dítě najde své místo v neměnné skupině a budou moci vzájemně rozvíjet vztahy, spolupráci i respekt vůči sobě navzájem.Docházka se počítá jako celodenní, nicméně pokud si chcete vyzvedávat dítě po obědě, stačí se na tom domluvit. V ceně klubu se tato skutečnost neodráží.

ŠKOLNÍ ROK 2022/23

MOMENTÁLNĚ je Klub otevřen vždy v úterý a ve středu 9-17 hodin. Cena školkovného 600 Kč/jeden den 1000 Kč/dva dny, včetně obědů. Měsíční školkovné je vypočteno před začátkem měsíce dle počtu dní v daném měsíci.

Přihlásit se můžete ZDE

  Výhodou klubu je malý kolektiv dětí ( kapacita 10 dětí), takže zvládáme péči i o vaše nejmenší.

Děti absolvují každý školkový den svezení na hiporehabilitačním koni , nebo pobyt v multisenzorické místnosti snoezelen. Aktivity se pravidelně střídají.

Kontakt : detskyklub@hipojupiter.cz

telefon: +420 776 614 704

Děti navštěvující náš Lesní klub Jupiter pravidelně absolvují hiporehabilitaci, díky které posilují střed těla, rovnováhu, smysl pro rytmus a hrubou i jemnou motoriku - včetně oromotoriky, která má vliv na rozvoj řeči. Účinky jsou viditelné již po pár týdnech. Chcete , aby vaše dítě chodilo do klubu, kde se snažíme jej rozvíjet pomocí hiporehabilitace, v multismyslovém snoezelenu, prostřednictvím muzikoterapie, či zooterapie ? Kromě zvířátek a lesního radování se děti můžou těšit i na lidovou slovesnost reflektující aktuální roční období,na tvoření a také na odpočinek se čtením pohádek v tradiční mongolské jurtě. Tvoříme respektující lesní společenství, kde se děti díky přirozeným podnětům, kontaktnímu přístupu a smíšenému kolektivu rozvíjí , učí se spolupráci a posilují své tělo i mysl.

Podpoříte nás?

Budeme rádi za jakýkoli příspěvek na číslo účtu: 2600980996/2010 . Potvrzení o daru neziskové organizaci zašleme na vyžádaní emailem info@hipojupiter.cz
Jak vás mohu podpořit?